18+

Што сакаат мажите повеќе: див секс или нежност и романтика

Универзитетот во Индијана спровел истражување токму на таа тема – дали мажите генерално се за див секс или полека се менуваат стереотипите, и уживаат во нежно и романтично водење љубов. Во истражувањето се вклучени 2000 мажи и жени. Жените во анкетата изјавуваат дека веруваат во тоа дека мажите преферираат див …

...повеќе »

Продукти кои ја зајакнуваат ерекцијата

Современите мажи сè повеќе се соочуваат со проблемот наречен еректилна дисфункција. Помалку или повеќе, секој маж во одредена ситуација може да наиде на таков проблем. Сепак, постојат начини, со промена или внесување на одредени прехранбени продукти тоа да се елиминира или да се сведе на минимум. “Здравата исхрана и избегнувањето …

...повеќе »

Зошто постарите мажи излегуваат со помлади девојки

Приказната дека годините се само бројка не ја менуваат сликата дека големата старосна разлика изгледа чудно во ситуации на врска меѓу маж и жена. Сепак, таквите врски се чести низ светот. Кога постар маж избира помлада жена или девојка за свој партнер, причината се гледа во тоа што тој ја гледа …

...повеќе »

Кондом што се подмачкува на допир

Истражувачите со најава дека пронашле начин да произведат кондом што ќе се подмачкува со допир. Кондомот ќе биде изработен од латекс кој сам ќе се подмачкува со допир, благодарение на посебно дизајниран издржлив слој кој ќе трае во текот на целиот секс.Тимот што работи на ова истражување е поддржан од …

...повеќе »

Паровите кои се 20 години во брак се посреќни од младите парови

Трпеливоста се исплати. Добри работи им се случуваат на оние кои чекаат. Ако вашиот брак потрае барем десет години, може да се опуштите. И покрај популарните митови, може да сметате дека најдоброто допрва доаѓа. Партнерите кои ќе “преживеат” 20 години во брак, се посреќни и покомпатибилни од новопечените брачни парови …

...повеќе »

Што го уништува либидото

Стрес Можеби сте личност која функционира и многу работи извршува и покрај стресот. Сексот не спаѓа во тие работи. Стрес на работното место, финансиски проблеми, болест во семејството, сето ова може да го намали либидото. Научете некои од техниките за справување со стрес или побарајте медицинска помош. Брачни проблеми Нерешените …

...повеќе »

Неколку факти поврзани со сексот кои ги занемаруваме

Има безброј написи што ве советуваат што треба да направите за да дојдете до возбудлив секс, но малку од нив ви кажуваат што занемарувате при сексот. Еве неколку факти за тоа што сè занемаруваме при сексот, а може битно да влијае на квалитетот на сексуалниот чин. Одреден број луѓе сметаат …

...повеќе »

Жените откриваат зошто всушност стенкаат додека имаат секс

Стенкањето на жените додека имаат сексуален однос, како непишано правило би требало да значи дека жените уживаат во тој момент, но тоа не е секогаш така. Во истражување спроведено на Универзитетот во Ланкашир, кое требало да се утврди дали секогаш стенкањето за време на секс означува дека партнерот исправно “си …

...повеќе »

Се зголемува бројот на дигисексуалци – кои се тие и што ги возбудува?

Дигисексуалци се најновата категорија љубители на чуден секс – интернетот, компјутерите, паметните телефони и технологијата воопшто, многу го сменија начинот на кој живееме и работиме. Голем број луѓе станаа зависни од електронските гаџети, сè повеќе внимание се посветува на виртуелниот свет наместо на реалниот живот. Оваа зависност во иднина би …

...повеќе »

Можен ли е опстанок на бракот без секс?

Дали браковите без секс можат да бидат среќни или пак се осудени на пропаст? “Луѓето не влегуваат во врска само заради сексот, и иако на почетокот е многу важен за повеќето парови, тој всушност не го одржува бракот во живот. Мислам дека моќта на партнерството не е доволно препознаена во …

...повеќе »
Don`t copy text!