18+

Со колку пати секс во неделата би го забавиле стареењето?

Според најновите истражувања, сексот го успорува стареењето на човечкиот организам. Го елиминира стресот, го подобрува спиењето, го намалува крвниот притисок, го јакне имунитетот и дефинитивно го успорува стареењето. Научниците од Универзитетот на Калифорнија спровеле истражување за сексуалните навики на 129 мајки кои биле во врска. Учесничките во истражувањето секојдневно правеле …

...повеќе »

Еволуција на интимната фризура низ времињата

Денешните жени, кога е во прашање совршеноста на нивната интимна фризура, се во состојба да издржат сè – од епилација, болна депилација со восок, бричеви, најразлични креми. Можат да одберат каква интимна фризура ќе имаат, дали тоа ќе биде природен изглед, стилизирана интимна фризура направена со тример или пак ќе …

...повеќе »

Храна што може да ја уништи желбата за секс

Сте се чувствувале ли некогаш мрзливо и “бавно” по завршување на оброкот? Недостатокот на желбата за секс може да биде резултат на она што сте го јаделе. Во овие два написи пишувавме за најголемите афродизијаци во кујната и за продукти што ја зајакнуваат ерекцијата, а сега ќе се задржиме на …

...повеќе »

Зошто не би требало да се туширате пред секс

Иако најмногу сакате пред секс да се истуширате за да мирисате свежо, сепак, би можеле да размислите таа навика да ја смените и да имате секс со партнерот без претходно туширање. Интензивното туширање пред секс има свој недостаток – партнерот не може да ве намириса. Во овој случај не мислиме …

...повеќе »

Кој има поголем фетиш за праќање експлицитни фотографии? Жените или мажите?

Најновото истражување кое го спровела Морган Џонстонбау, докторантка на Универзитетот во Аризона, треба да одговори на повеќе прашања: што ги мотивира младите луѓе да праќаат експлицитни фотографии и пораки, и постои ли разлика за тоа кој праќа повеќе, мажите или жените. Општоприфатениот назив за оваа појава е секстинг. Најчестата причина …

...повеќе »

Зошто не се препорачува секс во вода

Помислата да водите љубов во вода додека сте на одмор е многу привлечна и возбудлива, но сексот во вода знае да доведе до многу несакани ситуации. Недостаток на лубрикант. Влажноста на водата не е лубрикантот што ни е потребен за секс без проблеми. Водата ќе го измие природниот лубрикант што …

...повеќе »

Порнографија наспроти вистински секс

Често по форумите сретнуваме прашања од типот: зошто жените не можат да се наговорат лесно за анален секс кога во порнофилмовите тоа е нормално и едноставно? Ова е еден од многуте погрешни впечатоци за сексот што ги добиваме гледајќи филмови со порнографска содржина. Иако се забранети за лица помали од …

...повеќе »

Пет машки особини што ги привлекуваат жените

Заборавете ги скапите подароци и парите. Постојат машки особини кои ги привлекуваат жените, особини кои ако мажот ги поседува, тоа го прави перфектен партнер за секоја жена. Смисла за хумор – Ако мажот успее искрено да ве насмее и во негово друштво се чувствувате пријатно, хуморот е главниот активатор на …

...повеќе »

Ритуали кои жените ги прават пред секс

Убаво е секој секс да е спонтан, без да треба да се подготвуваме. Сепак, жените имаат мали ритуали што ги прават пред сексуален однос. Еве неколку работи што повеќето жени ги прават пред секс. Облекуваат спарена долна облека. Градник и гаќички во комплет е нешто што жената ја прават посигурна …

...повеќе »

Постара жена и помлад маж – може ли оваа врска да опстане?

Врските на постари жени со помлади мажи веќе не се реткост. Според некои статистки, во САД речиси третина од жените на возраст меѓу 40 и 69 години се во врска со помлади мажи. Постојат размислувања дека причините за сè повеќе вакви врски се следните: на жените им се допаѓа авантуризмот …

...повеќе »
Don`t copy text!