Шоубиз

Николас Кејџ непрепознатлив на снимањето на филмот „Сценарио од соништата“

Николас Кејџ целосно го промени својот изглед за снимањето на филмот „Сценарио од соништата“. Фотографирана е во Торонто. Оваа комедија е во режија на Кристофер Боргли, а заплетот сè уште не е познат. Продуценти се Ари Астер и Ларс Кнудсен. Покрај Николас, во филмот ќе играат и Џулијан Николсон, Дилан …

...повеќе »

Бен Афлек и Мет Дејмон планираат да основаат компанија за филмска продукција

Бен Афлек и Мет Дејмон планираат да основаат компанија за филмска продукција наречена „Artists Equity“.Тие изјавија дека се решиле на овој чекор бидејќи популарните стриминг сервиси одбиваат да ги споделат парите заработени од популарните филмови. Нивната компанија ќе биде независна, а досега собраа 100 милиони долари од инвестициската фирма RedBird …

...повеќе »

Пристигна трејлерот за новото продолжение на „Џон Вик“

Официјалниот трејлер за четвртиот дел на „Џон Вик“ конечно пристигна, а од првиот веќе е јасно дека повторно не очекува многу возбуда, која не недостигаше во претходните филмови. На YouTube каналот на продуцентската куќа Lionsgate се појави трејлерот „John Wick: Chapter 4“ на кој се гледа Кијану Ривс повторно вовлечен …

...повеќе »

Тејлор Свифт е првата во историјата која ги зазема сите 10 места на американската топ листа

Тејлор Свифт стана првата музичарка во историјата која ги освоила сите топ 10 места на американската листа за синглови. Таа го помина Дрејк, кој го држеше претходниот рекорд од девет топ 10 синглови во септември 2021 година. Пред него, Битлси имаа осум топ 10 синглови во 1964 година. Доминацијата на …

...повеќе »

Поради вознемирувачките сцени во новиот хорор филм, гледачите на филмот повраќаа и се онесвестуваа

Новиот хорор филм ги натера гледачите да повраќаат и да се онесвестат поради интензивна болка и вознемирувачки сцени, а самиот продуцент на филмот издаде предупредување за слабо срце. Филмот „Terrifier 2“ штотуку излезе во Соединетите Американски Држави и веќе добива доста пофалби, заработувајќи 91 отсто оценка на Rotten Tomatoes. Филмот …

...повеќе »

Брус Вилис ги отфрли наводите дека ги продал правата на својот лик поради дијагнозата на афазија

Само Брус Вилис ги поседува правата на лицето на Брус Вилис, се појави, по наводите дека актерот ги продал правата на својот лик на компанија за дигитални двојници. Минатата недела беше нашироко објавено дека ѕвездата ги продал правата на своето лице на компанија за дигитални двојници наречена Deepcake – дозволувајќи …

...повеќе »

Почина американскиот рапер Кулио

Американскиот рапер Кулио, познат по култниот хит Gangsta’s Paradise, почина на 59-годишна возраст. Неговиот долгогодишен менаџер Џерез Посеј за американските медиуми изјавил дека уметникот бил пронајден без знаци на живот на подот од бањата во куќата на неговиот пријател во Лос Анџелес. Кулио почна да се занимава со музика во …

...повеќе »

Снимив само четири добри филмови во мојата повеќедецениска кариера

По речиси 30 години во Холивуд, Том Хенкс има четири филмови кои ги смета за прилично добри. Добитникот на Оскар, кој глумеше во филмови кои се движат од „Форест Гамп“ до „Елвис“, го најави својот претстоен роман „Создавањето уште еден голем филмски римејк“, кој ќе биде објавен на 9 мај …

...повеќе »

Златан Ибрахимовиќ глуми во продолжението на „Астерикс и Обеликс“

Златан Ибрахимовиќ ќе го има своето актерско деби во продолжението на филмскиот серијал „Астерикс и Обеликс“, а денеска и официјално беше претставен краток тизер. „Астерикс и Обеликс: Средното Кралство“ е претстојната француска авантуристичка комедија во режија на Гијом Кане, кој исто така го игра Астерикс. Филмот, со Жил Лелуш во …

...повеќе »

Поради ужасните детали од серијата на Нетфликс, гледачите се предупредуваат да се грижат за своето ментално здравје

Гледачите на Нетфликс се предупредуваат да се грижат за своето ментално здравје откако некои луѓе не можеле да ја гледаат ни првата епизода од новата драма за серискиот убиец Џефри Дамер. Серискиот убиец беше осуден за брутално убиство на седумнаесет мажи и момчиња помеѓу 1978 и 1991 година. Но, можеби …

...повеќе »
Забрането е копирање на текст!