18+

За најголемо задоволство: Пет правила за масирање на ерогени зони

Ако сакате да дадете несебично и љубовно задоволство на партнерката, почестете јо со сензуална масажа која ќе открие нови чувствителни области и ќе ве подготви за водење љубов. Иако треба да одвоите малку повеќе време за масажа, за целосно да уживате во неа, секоја секунда уживање ќе вреди. Чувајте ја …

...повеќе »

Неколку секс табуа што според експертите не треба да бидат

Кога ќе престанете да размислувате за работи во кревет како да се забранети, би можеле да го доживеете најдобриот оргазам во вашиот живот, а сексот ќе ви стане многу поинтимен и позабавен, велат експертите.“Постојат многу парови кои целосно избегнуваат сексуални односи за време на менструацијата затоа што едниот или двајцата …

...повеќе »

Неколку чекори што ќе им го олеснат оргазмот на жените

Многу студии укажуваат на јаз меѓу тоа колку често жените достигнуваат оргазам за време на сексот во споредба со мажите. Психологот и автор на книги за секс, д-р Лори Минц, тврди дека тоа е затоа што се проценува пенетративниот секс, во кој мажите најлесно достигнуваат оргазам, а стимулацијата на клиторисот …

...повеќе »

Кога се под стрес мажите бараат “полнички” жени

Научниците од британскиот универзитет во Вестминстер тврдат дека мажите под стрес и во време на тешка финансиска криза ги привлекуваат пополни жени. Според „Дејли меил“, во истражувањето учествувале 80 испитаници. Половина од нив поминале низ интервју во кое целта беше да им се предизвика непријатна ситуација или стрес. После тоа, …

...повеќе »

Секс грешки што можат да ви го уништат летото

Топлината може да ги уништи кондомите, а сексот во базен може да биде опасен затоа што хлорот му штети на кондомот. Покрај тоа, водата го мие природниот лубрикант од интимниот дел на жената, зголемувајќи го ризикот од инфекција со бактерии и вирусиНе ги оставајте кондомите на сонце. Со доаѓањето на …

...повеќе »

Секс пози кои највеќе влијаат на машкото его

Бројни студии потврдија дека предиграта е исклучително важна за жените, а една од најпопуларните секси позиции е сè уште класичната – мисионерска позиција. Од друга страна, мажите се поподготвени да експериментираат, а сексот им доаѓа како „добро утро“, но, истражувањата покажуваат – има пози за кои особено сонуваат и кои …

...повеќе »

Истражување спроведено на 500 парови дава информација за должината на сексот кај подолгите врски

Д-р Брендан Зиетш од Универзитетот во Квинсленд тврди дека најточните и искрени податоци за издржливоста во спалната соба доаѓаат од една студија објавена во The Journal of Sexual Medicine. Студијата ги презентираше резултатите од истражувањето за сексуалното однесување на 500 парови во стабилни долгорочни односи. Студијата вклучуваше парови од Холандија, …

...повеќе »

Ерогени зони кај жената што во никој случај не треба да ги занемарите

Сексот, меѓу другото, треба да биде одлично поминување на времето и за партнерите. Овие точки нема да ве изневерат … Областа над вагината. Целата таа област над вагината е исто толку интересна за бакнување и скокање и исто толку чувствително за возбудување пеперутки во стомакот. Допирите и бакнежите во тој …

...повеќе »

Најчудните сексуални фетиши на американците

Многумина слушнале за повеќето сексуални фетиши, а научниците велат дека дури еден од три лица започнале да експериментираат барем еднаш во животот и дека еден од шест има некој вид фетиш.Луѓето можат да бидат сексуално возбудени од разни нешта. Би се изненадиле што се најчудните сексуални фетиши во светот. Men’s …

...повеќе »

Подобрете ги своите секс перформанси

Кога сте во врска подолго, сексот станува … предвидлив. Еве седум ефективни начини за ширење на стариот пламен 1. Изработка на сопствен порноТежина на можноста: 4/10Ништо не е толку секси како кога имате секс и гледате свои ХХХ филмови. Според истражувањето на страницата за запознавање BeNaughty, сексот е најмногу поттикнат …

...повеќе »
Забрането е копирање на текст!