18+

Овозможете и на вашата партнерка предигра од соништата со топло-ладна сензација

Топли или ладни сензации за време на предиграта, како што се коцки мраз, топла вода под туш или чоколадо, ќе ја однесат вашата страсна игра на едно ново ниво. За време на студените денови, можете да се загреете и да се опуштите со нови сексуални игри кои вклучуваат чувства на …

...повеќе »

Пет секс-рекорди

Сексот е област на вечен човечки интерес, неисцрпна тема и област за рушење на рекорди, па затоа сè во врска со сексот се истражува.Научниците во Калифорнија открија кои се официјално најголемите оргии во светот, а кои се рекордни по бројот на оргазми. Некои од овие записи се невообичаени, додека други …

...повеќе »

Сè уште ги копирате овие работи од порно филмови? Нашиот совет е – веднаш престанете

Сите се секогаш подготвени за секс, сите секогаш достигнуваат кулминација, и е бучно, изобилно, верижно, сите сакаат анален, никој нема проблеми со ерекција или хидратација … Дали се работи за некои сексуални суперхерои? Не, тие се порно актери. Знаеме дека филмовите се базираат на живот, но исто така знаеме дека …

...повеќе »

Конечно, добри совети за тоа како да добиете супер цврста ерекција

Една студија објавена во американскиот журнал за медицина покажа дека добри 15 проценти од мажите барем повремено имаат потешкотии во ерекцијата во најдобрите години од животот. Пенисот е најтемпераментниот дел од машкото тело или со други зборови, тој ја спроведува својата политика. Кога сакате да биде исправено и цврсто за …

...повеќе »

За најголемо задоволство: Пет правила за масирање на ерогени зони

Ако сакате да дадете несебично и љубовно задоволство на партнерката, почестете јо со сензуална масажа која ќе открие нови чувствителни области и ќе ве подготви за водење љубов. Иако треба да одвоите малку повеќе време за масажа, за целосно да уживате во неа, секоја секунда уживање ќе вреди. Чувајте ја …

...повеќе »

Неколку секс табуа што според експертите не треба да бидат

Кога ќе престанете да размислувате за работи во кревет како да се забранети, би можеле да го доживеете најдобриот оргазам во вашиот живот, а сексот ќе ви стане многу поинтимен и позабавен, велат експертите.“Постојат многу парови кои целосно избегнуваат сексуални односи за време на менструацијата затоа што едниот или двајцата …

...повеќе »

Неколку чекори што ќе им го олеснат оргазмот на жените

Многу студии укажуваат на јаз меѓу тоа колку често жените достигнуваат оргазам за време на сексот во споредба со мажите. Психологот и автор на книги за секс, д-р Лори Минц, тврди дека тоа е затоа што се проценува пенетративниот секс, во кој мажите најлесно достигнуваат оргазам, а стимулацијата на клиторисот …

...повеќе »

Кога се под стрес мажите бараат “полнички” жени

Научниците од британскиот универзитет во Вестминстер тврдат дека мажите под стрес и во време на тешка финансиска криза ги привлекуваат пополни жени. Според „Дејли меил“, во истражувањето учествувале 80 испитаници. Половина од нив поминале низ интервју во кое целта беше да им се предизвика непријатна ситуација или стрес. После тоа, …

...повеќе »

Секс грешки што можат да ви го уништат летото

Топлината може да ги уништи кондомите, а сексот во базен може да биде опасен затоа што хлорот му штети на кондомот. Покрај тоа, водата го мие природниот лубрикант од интимниот дел на жената, зголемувајќи го ризикот од инфекција со бактерии и вирусиНе ги оставајте кондомите на сонце. Со доаѓањето на …

...повеќе »

Секс пози кои највеќе влијаат на машкото его

Бројни студии потврдија дека предиграта е исклучително важна за жените, а една од најпопуларните секси позиции е сè уште класичната – мисионерска позиција. Од друга страна, мажите се поподготвени да експериментираат, а сексот им доаѓа како „добро утро“, но, истражувањата покажуваат – има пози за кои особено сонуваат и кои …

...повеќе »
Забрането е копирање на текст!