18+

Најчестите и најоткачени сексуални фантазии

Секоја чест на исклучоците, но луѓето генерално избегнуваат да зборуваат за своите сексуални фантазии. Некои луѓе велат дека немаат никакви фантазии поврзани со сексот, но други пак велат дека имаат чести и бурни фантазии на таа тема. Магазинот HuffPost, според разговори што ги направиле со сексуални работнички и нивните искуства, …

...повеќе »

Дали сте сексуално компатибилни со партнерот

Иако љубовната врска ја сочинуваат повеќе параметри, сепак, сакале ние да признаеме или не, сексот е еден од параметрите што многу влијаат. Недостатокот на секс влијае на повеќе сегменти од односите со партнерот, влијае и на појава на фрустрации и на заладување на односите. Сексуалната компатибилност е нешто што не …

...повеќе »

Мажите со брада се попривлечни за жените

Мажите со брада се попривлечни за жените Според истражувањето објавено во Journal of Evolutionary Biology во кое учествувале 8500 жени, мажите со брада се попрвивлечни за нив. Во истражувањето на испитаничките им се прикажувани слики на мажи кои биле комплетно избричени, мажи со брада од 5 дена, брада од 10 …

...повеќе »

Kои пози најлесно ги доведуваат жените до оргазам

Најдобрите позиции за секс најчесто се и наједноставните. За да се доведе жена до оргазам не треба да се биде експерт за камасутра или да се применуваат специјални техники. Трите најпознати, најкористени и позиции кои најлесно може да ја доведат жената до оргазам, се мисионерската, т.н. “doggy” и позата “каубојка”, …

...повеќе »

Дури половина од луѓето за време на сексот фантазираат за некој друг

Иако фантазиите се добри за сексуалното здравје, за врските знаат да бидат опасни. Во студијата спроведена од британската компанија за секс играчки Ann Summers на 3000 учесници, скоро 57% од нив изјавиле дека за време на секост со партнерот размислуваат за други. Сексуалните фантазии се најчести во старосната граница од …

...повеќе »

Осум сексуални фази низ кои поминуваат паровите кои се во долги врски

Сексот и страста, како и сè останато, имаат свои подеми и падови. Но, како што велат психолозите – доколку се вложи повеќе труд и се има волја, страста може да се задржи колку и да е долга врската. Според нив, постојат осум сексуални фази низ кои поминуваат паровите кои се …

...повеќе »

Пет работи што не треба да ги правите пред секс

За да не се најдете во непријатна ситуација, но и за да се заштитите од сексуално преносливи болести, овие пет работи избегнувајте да ги правите пред секс. Земање на антихистаминици Антихистаминиците делуваат на сушење на слузницата на носот, но тие делуваат и на останатите делови од телото. Така подеднакво делува …

...повеќе »

Што сакаат мажите повеќе: див секс или нежност и романтика

Универзитетот во Индијана спровел истражување токму на таа тема – дали мажите генерално се за див секс или полека се менуваат стереотипите, и уживаат во нежно и романтично водење љубов. Во истражувањето се вклучени 2000 мажи и жени. Жените во анкетата изјавуваат дека веруваат во тоа дека мажите преферираат див …

...повеќе »

Продукти кои ја зајакнуваат ерекцијата

Современите мажи сè повеќе се соочуваат со проблемот наречен еректилна дисфункција. Помалку или повеќе, секој маж во одредена ситуација може да наиде на таков проблем. Сепак, постојат начини, со промена или внесување на одредени прехранбени продукти тоа да се елиминира или да се сведе на минимум. “Здравата исхрана и избегнувањето …

...повеќе »

Зошто постарите мажи излегуваат со помлади девојки

Приказната дека годините се само бројка не ја менуваат сликата дека големата старосна разлика изгледа чудно во ситуации на врска меѓу маж и жена. Сепак, таквите врски се чести низ светот. Кога постар маж избира помлада жена или девојка за свој партнер, причината се гледа во тоа што тој ја гледа …

...повеќе »
Don`t copy text!