Прогласен најдобриот играч на Евробаскетот и идеалната петорка на турнирот

Шпанската кошаркарска репрезентација е новиот шампион на Европа, а избран е и идеалниот тим на Евробаскет кој ќе остане запаметен по многу добрата кошарка и многубројните изненадувања.

За најдобар играч (МВП) на турнирот е прогласен Шпанецот Вили Heрнангомез, а наградата ја доби од легендарниот Германец Дирк Новицки.

Во идеалната петорка беа: Џанис Антетокунмпо, Лоренцо Браун, Руди Гоберт, Вили Хернангомез и Денис Шродер.
Да потсетиме, во финалето на Евробаскетот во Берлин, Шпанците го совладаа францускиот тим со резултат 88:76. Третото место го освои Германија, која ја совлада Полска со резултат 82:69.

Претходна Дресот на Мајкл Џордан продаден за повеќе од 10 милиони долари
Следна Илјадници крокодили снимени на плажа во Бразил

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …