Најновото руско инженерско чудо

Русите со нивните технолошки и технички изненадувања континуирано нè изненадуваат.

Нивното најново техничко достигнување е Bentley Continental GT на гасеници и со тоа направија најлуксузен тенк на светот.

На прв поглед можеби целиов овој проект изгледа бизарно, но на руската група на инженери треба да им се честита, бидејќи ова чудо вистински функционира.

Возилото е наречено Ultratank и може да се каже дека името совршено му одговара.

Проектот е сè уште активен, бидејќи инженерите се сретнуваат со одредени проблеми кои чекор по чекор ги решаваат.

Моментално, Ultratank може да достигне брзина од 50 km/h, но Русите работат на тоа тој да може да ја стигне бројката од 100 km/h.

Како изгледа и како функционира Ultratank може да видите на видеата.

Претходна Фолксваген голф 2 тјуниран до неверојатни 600 коњски сили
Следна Занимливости за светот и патувањата

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!