Баерн се реши на радикално штедење

Најдоминантниот германски фудбалски клуб Баерн воведува режим на заштеда на ресурси на стадионот во Минхен, пренесува Билд.

Имено, шампионот во Бундеслигата ќе воведе неколку ограничувања одеднаш, кои ќе бидат препознаени како заштеда на ресурси во обезбедувањето на Алијанц Арената.

Првата промена е што црвеното надворешно осветлување ќе биде вклучено само три часа по стемнувањето, наместо претходните шест.

Греењето на тревникот со гас ќе биде заменето со воздушно-топлински пумпи, а електрична енергија ќе се обезбедува со соларни панели поставени во арената.
Третата промена ќе биде намалената моќност на вентилација и климатизација на целиот стадион.

Германските медиуми јавуваат дека сите тоалети ќе користат само ладна вода.

Да потсетиме, десеткратниот последователен шампион на Германија во првото коло од новата сезона во Бундеслигата вчера во Франкфурт го победи домашниот Ајнтрахт со 6:1.

Претходна Доктор Хаус се уште изгледа непрепознатливо
Следна Новата серија на Нетфликс од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!