Porsche 711 Cayman T

Се привршуваат финесите на автомобилот од Porsche со ознака 711 Cayman T, и се очекува најскоро да се најде во производство.
Porsche 711 Cayman T доаѓа по верзијата 911 Т и се очекува на сопственикот да му даде прекрасно возачко искуство. Сепак нема да биде скап како GT верзијата. Ќе го заземе местото меѓу моделите Cayman S и Cayman GTS, и се очекува да го движи тјунирана верзија од 2,5 литарскиот, четири цилиндерски мотор со 360 KS.
За да се извлечат максималните перформанси намалувана е тежината од секаде каде што тоа дозволува. Се вградуваат потенки стакла, панелите од вратите се од текстил, елиминиран е аудио системот и со тоа е добиено намалување на тежината од 20 килограми.
Колекцијата на најбараните додатоци ќе бидат во серија, спортски издувен систем, спортски пакет кој го спушта возилото за 100 мм, како и 20 инчни тркала.
Сето ова укажува на тоа дека на овој модел му се ближи крајот на производството, а од производителот најавуваат дека до 2020 година се очекува појавување на комплетно нов модел.

Претходна Huawei го најави мобилниот со преклоплив екран
Следна Ford GT ќе живее до крајот на 2020 година

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!