The Temptations – Papa Was A Rolling Stone

Уживајте во прекрасната музика на нашиот портал и на нашето ново интернет радио. Слушајте музика на https://dmzradio.mk/

https://youtu.be/nXiQtD5gcHU
UNITED KINGDOM – 29th MARCH: TOP OF THE POPS Photo of TEMPTATIONS and Damon HARRIS and Dennis EDWARDS and Melvin FRANKLIN and Otis WILLIAMS and Richard STREET, L-R: Melvin Franklin, Dennis Edwards, Otis Williams, Damon Harris, Richard Street – performing on TV Show 29th March 1972. (Photo by Ron Howard/Redferns)
Претходна Land Rover Defender замислен како електричен пикап 6×6
Следна WEY Yuanmeng изгледа како да дошол од педесеттите

Награден напис

НБА екипа на продажба

Професионалниот кошаркарски тим во НБА, Феникс Санс лани играше во големото финале на плеј-офот и …

Volkswagen ID Buzz Cargo ја освои наградата за комбе на годината за 2023 година

На Volkswagen ID Buzz Cargo му беше доделена престижната индустриска награда „Меѓународно комбе на годината …

Забрането е копирање на текст!