Неверојатна причина зошто треба да имате секс секој ден

По напорниот ден, сообраќајниот метеж и разните семејни обврски, на сите им треба здив. Наместо да се свртите кон алкохол или да земате некои од средствата за смирување, многу е подобро да се ослободите од стресот по природен пат.

Еве зошто сексот е толку важен дел од нашите животи и зошто треба да се практикува секој ден. Иако можеби не сте секогаш расположени за секс, најдовме неколку причини зошто треба да водите љубов секој ден.

Closeup side view of late 20’s couple making love in their bedroom while spending weekend in a hotel. They are just hugging and kissing at the moment

Мажите кои водат љубов секој ден имаат помали шанси да добијат срцев удар. Редовниот секс го зајакнува вашиот имунолошки систем. Сигурно сте слушнале дека сексот може да го ублажи стресот. Вистина е. Ако ве боли главоболка, никогаш не треба да избегнувате секс, згора на тоа, сексот ќе ви помогне да се ослободите од главоболката.

Ако редовно водите љубов, можете да бидете сигурни дека побавно ќе стареете бидејќи за време на сексот се ослободува хормонот дехидроепиандростерон кој помага за одржување на здрава кожа.

Со водењето љубов ја подобрувате циркулацијата. По водење љубов, задолжително спијте како бебе.

Повеќето луѓе немаат време за редовен тренинг, па за да ја подобрите вашата кондиција, водете љубов секогаш кога ќе добиете прилика.

За време на сексот се зголемува лачењето на тестостерон, кој е многу важен за мажите и естроген, кој, пак, е важен за жените.

Претходна Stakka Bo – Here We Go
Следна Xaver 1000 е радар од следната генерација кој може да „гледа“ низ ѕидови

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!