Новата серија на Нетфликс од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите

Новата серија на Нетфликс „The Sandman“ чинеше неверојатни 165 милиони долари, а критичарите ја сметаат за вистинско ремек дело.

Во „The Sandman“ се појавуваат Том Стариџ како Сонот, Гвендолин Кристи како Луцифер, Кирби Хауел-Баптист како Смртта, Џена Колман како Јохана Константин, а Марк Хамил е гласот на Мерв Пампкинхед.

Во својата рецензија, критичарката на IGN, Амелија Ембервинг напиша дека, освен една мала замерка, серијата е вистинско ремек дело.

„Работата на адаптацијата е да го почитува изворниот материјал додека ги воведува новите фанови со нешто што се надевам дека ќе им се допадне, и не знам колку е добредојдено шоуто за новите гледачи кога станува збор за тоа колку брзо се префрла од една приказна на Во таа една, многу Во специфична смисла, серијата можеби нема да ја заврши работата, што ме спречува да ѝ дадам 10/10 и покрај фактот што, освен таа една многу мала жалба, „The Sandman“ е ремек дело“, истакна таа.

Критичарот Ричард Њуби од списанието Empire се надева дека серијата ќе има повеќе сезони, бидејќи вели дека тоа го заслужува.

„Со своето внимание на изворниот материјал, неговата импресивна актерска екипа и видот на експанзивна градба на светот што сигурно бара повеќе сезони, „The Sandman“ е нештата од кои се направени соништата“, рече тој.

Иако критичарите не се согласуваат околу степенот до кој серијата е успешна адаптација на изворниот материјал, тие сепак се согласуваат дека серијата вреди да се гледа.

„За неколку минути ќе извикате „Закачете го во Лувр“, за да ве дочека уште поубаво додека втората епизода не ви зарипне гласот. Но сепак ќе сакате да продолжите да гледате затоа што „Човекот од песок“ има лукава вештина за завршување на секоја епизода со нешто што ќе ве привлече повеќе, дури и ако некои од тие претходни делови се чувствуваат посамостојни“, рече Дејвид Опи, критичар за Digital Spy.

Претходна Баерн се реши на радикално штедење
Следна Јајцата се здрави, но не и ако ги јадете во комбинација со одредени продукти

Награден напис

НБА екипа на продажба

Професионалниот кошаркарски тим во НБА, Феникс Санс лани играше во големото финале на плеј-офот и …

Volkswagen ID Buzz Cargo ја освои наградата за комбе на годината за 2023 година

На Volkswagen ID Buzz Cargo му беше доделена престижната индустриска награда „Меѓународно комбе на годината …

Забрането е копирање на текст!