Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена со бар и тоалет.

Преграда ги дели возачот и патниците кои се наоѓаат во вториот, попростран дел од комбето, кој има четири посебни и многу удобни седишта. Обложени се со висококвалитетна кожа, електронски се прилагодливи и имаат функција за греење и ладење.

Патниците можат да уживаат во различни пијалоци благодарение на барот, како и кафе направено со помош на машината. Сите прозорци се со завеси, а внатрешноста е „искапена“ во вештачка светлина со амбиентален режим за поудобен престој и возење.

На масата поставена меѓу седиштата се потпишуваат важни документи, но може да се преклопат. Неколку мали таблети се користат за контрола на различни функции на возилото, но Klassen исто така вгради голем телевизор во преградата.

Тоалетот е дел од комбето, затоа стоењето не е потребно. Исто така, има многу простор за складирање на различни седишта, а гореспоменатите седишта можат да се претворат во кревет.

Фотографиите се само пример за тоа што Klassen може да им понуди на клиентите, па можно е да се добијат и други конфигурации.

Процесот на конверзија трае два до три месеци, а информациите за цените се достапни на барање.

Претходна Мистериозно кинеско летало
Следна Jan Hammer – Crockett’s Theme

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!