Xiaomi Mix Fold 3 пристигнува во август со четири Leica камери

На почетокот на овој месец, Xiaomi го потврди доаѓањето на смартфонот Mix Fold 3, а сега откри дека ќе има камери со Leica технологија.

Mix Fold 3 ќе стане првиот паметен телефон на Xiaomi произведен на новата производствена линија и ќе има подобрен дизајн за да ја обезбеди силата на овој уред на преклопување. Исто така, ќе има четири камери со потпис на Leica, додека двајцата претходници имаа по три камери.

Во моментов, само Vivo и Huawei имаат преклопни телефони со четири задни камери, широки, ултра широки и две телефото камери, од кои едната има леќа за перископ на задната страна. Детали за спецификациите на имплементацијата на Xiaomi сè уште не се објавени.

Xiaomi Mix Fold 2 беше најтенкиот телефон на преклоп во своето време, додека Mix Fold беше првиот уред од ваков вид со брзо полнење од 67 W.

Една работа што Xiaomi допрва треба да ја направи со својата серија Fold е да ја лансира на меѓународно ниво, а новиот модел може да претставува „трета шанса“, иако претходните гласини велеа дека тоа нема да се случи.

Претходна Природно решение за болни и отечени нозе
Следна Зошто мажите сакаат лоши девојки

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!