XIAOMI M365 електричен скутер

Според сите тестирања XIAOMI M365 се води како еден од најдобрите електрични скутери на пазарот.
Во последно време трендот на користење на електрични скутери се зголемува. Се појавуваат бројни производители и сите со своите карактеристики велат дека се најдобри.
XIAOMI M365 е модел од XIAOMI компанијата која произведува Smart уреди. Моделот М365 од производителот е најавен како топ модел, а тоа го потврдуваат и повеќе тестови.
Има автономија од 30 километри, со брзина од 25 km/h.
Ова се неговите карактеристики понудени од производителот:

  • Изработен е од алуминиумска легура која се користи во авиоиндустријата и тежи 12,5 килограми.
  • E-ABS систем за кочење на предното тркало, и диск кочница на задното.
  • Систем за кинетички обновлива енергија.
  • Систем за контрола на брзина.
  • Интелигентен BMS систем. Нивото на батериите може да се следи со апликација на мобилниот телефон.
  • Литиумска батерија 18.650 со капацитет 280Wh, за автономија од 30 километри. Со заштита од пренапон, краток спој, температурна заштита.
  • Брзо склопување (се склопува за 3 секунди).

https://youtu.be/4LqtOn-xLYw

Претходна Малерот на Дел Потро
Следна Porsche Panamera GTS

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!