Xiaomi претстави три нови телефони – Mi 10T, Mi 10T Pro и Mi 10T Lite

Xiaomi официјално претстави три нови паметни телефони.

Тоа се моделите Mi 10T, Mi 10T Pro и Mi 10T Lite, а познати се и нивните цени.

Mi 10 Lite ќе биде достапен од 13 октомври по цена од 279 евра, додека продажбата на моделите Mi 10T и Mi 10T Pro започнува денес.Ќе може да се нарачува во голем број европски земји, вклучувајќи ги Германија и Шпанија.

Mi 10T чини 499 евра и доаѓа со 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија. Оваа комбинација не е достапна во случајот со Mi 10T Pro. За дополнителни 50 евра можно е да добиете 8 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија.

Цената на основната верзија на Mi 10T Pro е 599 евра и исто така има 8 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија. За најскапата верзија на овој модел потребно е да се издвојат 649 евра, а за тие пари клиентите ќе добијат 8 GB RAM и 256 GB внатрешна меморија.

Претходна Volkswagen официјално го претставија ID.4
Следна Lenovo има нов лаптоп со уникатно решение за слушалки

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!