WhatsApp наскоро со нова опција за заштита на вашите разговори

Од WhatsApp со најава на нова опција која ќе го реши досегашниот проблем со заштита на разговорите. Изјавија дека LOCK опцијата ќе се појави наскоро и со тоа ќе им овозможи на корисниците да можат да спречат неовластено читање на нивните пораки.
Новата опција во апликацијата ќе поддржува TouchID, FaceID и опција за шифра.
Лошата вест во оваа информација е дека апликацијата сè уште не е спремна за пуштање во официјална употреба, и треба дополнително тестирање пред да стане достапна.
Функционалноста на овој додадок ќе биде како и за останатите апликации, со секое стартување на WhatsApp  апликацијата ќе се врши автентификација според опцијата што е одбрана.
Додатокот ќе биде опционален, значи може да го активирате или не, во зависност од желбата и потребата.

Претходна Титаник 2 ќе заплови во 2022 година
Следна Болоња се бори против загадувањето со бесплатно пиво, сладолед и карти за во кино

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!