WhatsApp им овозможи на корисниците да испраќаат видео пораки

Гласовните пораки се дел од популарната апликација WhatsApp веќе подолго време, а сега корисниците можат да користат и видео пораки.

WhatsApp конечно поддржува испраќање и примање видео пораки. Тие можат да бидат долги до 60 секунди и се заштитени со шифрирање од крај до крај.

Видео пораките се намерно дизајнирани да бидат слични на гласовните пораки, така што нема ништо ново да се научи. Иконата што претходно беше наменета за гласовни пораки сега е допрена за да се префрлите во режим на видео пораки. После тоа, копчето едноставно се држи и видео пораката се снима исто како гласовна порака и со отпуштање на копчето се испраќа.

Исто така, можно е да поминете и да го заклучите копчето за да снимате видео порака без да мора да го држите копчето, исто како да снимате гласовни пораки.

Опцијата за видео пораки полека стигнува до сите корисници.

Претходна Зошто мажите сакаат лоши девојки
Следна На која возраст сексот е највозбудлив и најинтересен?

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!