Volkswagen ID Buzz Cargo ја освои наградата за комбе на годината за 2023 година

На Volkswagen ID Buzz Cargo му беше доделена престижната индустриска награда „Меѓународно комбе на годината 2023“ (IVOTY). Карстен Интра, главен извршен директор на Volkswagen Commercial Vehicles (VWCV), ја доби наградата од Џарлат Свини, претседател на IVOTY.

ID Buzz Cargo ја доби оваа престижна меѓународна награда уште пред нејзиното лансирање на пазарот. Возилото е развиено исклучиво за електричен транспорт на батерии и ќе биде доставено до клиентите со неутрален отпечаток на CO2.

Карстен Интра во оваа прилика рече: „Почестени сме и горди што ја добивме оваа награда за ID.Buzz Cargo. Голема благодарност до жирито на IVOTY и сите во Volkswagen Commercial Vehicles кои придонесоа ID.Buzz Cargo да биде најдоброто комбе во својата класа. “

Претседавачот на IVOTY, Џарлат Свини, ја додели наградата во име на 34-те меѓународни новинари за комерцијални возила кои го сочинуваат жирито на IVOTY: „Не често се појавува сосема нов концепт на комбе и предизвикува толку големо внимание на пазарот. Честитки за комерцијалното возило на Фолксваген развојниот тим за создавање на ова уникатно возило.”

Претходна Локхид Мартин и го испорача најмоќниот ласер на американската војска
Следна НБА екипа на продажба

Награден напис

Римац Невера постави нов брзински рекорд за возење во рикверц!

Откако последователно соборуваше светски рекорди, Римац Невера сега почна да се менува. Хиперавтомобилот Rimac Nevera, …

Првите снимки на универзумот од европскиот вселенски телескоп Еуклид

Европскиот вселенски телескоп Еуклид денеска ги објави своите први снимки, откривајќи блескава маглина во облик …

Don`t copy text!