Valve развива нова Counter-Strike игра, која се очекува наскоро

Поминаа повеќе од десет години од објавувањето на Counter-Strike: Global Offensive, а сега Valve се подготвува да лансира нова верзија.

Бета верзијата треба да се појави веќе овој месец, новинарот на Е-спорт, Ричард Луис, тврди дека Valve долго време работи на продолжение на CS:GO, кое наводно е речиси готово. Тој вели дека студиото веќе одржало таен тест на шутер во прво лице во кој учествувале група професионални гејмери ​​кои долетале од Сиетл. Луис вели дека Valve планира да започне со бета тестирање на играта во пошироката заедница Counter-Strike до 1 април.

„Голем приоритет е играта да се појави, за да може да се „полира“, односно да се решат потенцијалните грешки. Целта е да се доведе играта на ниво што гејмерите го очекуваат од CS“, изјавил еден од неговите извори. Луис.

Во однос на подобрувањата, CS ќе има подобра графика благодарение на префрлувањето на Source 2, најновата верзија на енџинот на Valve. Играта ќе биде доведена во новата Валоранта, додека латентноста ќе биде намалена.

Наводно, Valve значително го подобри искуството на спојување, што значи дека заедницата ќе биде помалку зависна од услуги од трети страни како FACEIT.

Гласините за нов Counter-Strike кружат со години, но овој извештај има посебна тежина бидејќи Луис секогаш објавува веродостојни информации.

Претходна Што треба да јадете по напорно вежбање
Следна Дали знаете која е главната причина зошто се поставуваат огледала во лифтовите?

Награден напис

Римац Невера постави нов брзински рекорд за возење во рикверц!

Откако последователно соборуваше светски рекорди, Римац Невера сега почна да се менува. Хиперавтомобилот Rimac Nevera, …

Првите снимки на универзумот од европскиот вселенски телескоп Еуклид

Европскиот вселенски телескоп Еуклид денеска ги објави своите први снимки, откривајќи блескава маглина во облик …

Don`t copy text!