Samsung Galaxy S23 Ultra ќе има камера од 200 MP со нов сензор

Во изминатите десет месеци Samsung претстави два сензори за камера од 200 MP, а третиот е на пат и ќе биде дел од смартфонот Galaxy S23 Ultra.

Galaxy S23 Ultra ќе се појави на пазарот следната година, а главната камера ќе има нов сензор од 200 MP, кој ќе се вика ISOCELL HP2, иако веќе има верзија на HP3.

ISOCELL HP1 е првиот сензор од 200 MP, а неговото деби се очекува во паметен телефон на Motorola кој ќе се појави овој месец. Што се однесува до сензорот ISOCELL HP3, тој има побрз автофокус благодарение на новиот дизајн на секој пиксел.

Ова не е прв пат да се појави информација за Galaxy S23 Ultra со нов сензор од 200 MP, бидејќи претходно објавен извештај го најавуваше неговото пристигнување, додека модулот за перископ од 10 MP 10x останува ист.

Претходна Францускиот Формула 1 тим загуби двајца возачи за 24 часа
Следна Aston Martin DB5 од филмот за Џејмс Бонд излегува на аукција

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!