Royole им ги измеша сметките на Samsung и на Huawei

Додека сите го имавме вперено погледот кон Samsung и Huawei и ја следевме нивната трка за првиот комплетно свитлив екран на мобилните телефони, во играта од никаде влета Royole и го претстави првиот телефон со екран на превиткување во светот, со име FlexPai.
За воља на вистината тоа нема да биде техички конкурент на Samsung и Huawei, но сепак ќе може да се пофали со тоа дека биле први со таков модел.
Моделот FlexPai првенствено е прототип со многу недоработени опции како на хардверска, така и на софтверска основа, сепак принципот на работа е видлив. Големината му е 7,8 инчи, а кога ќе се превитка станува телефон со дисплеј од 4 инчи. Опремен е со Qualcomm Snapdragon 8150 процесор кој ќе го има и во водечките модели како S10, Pixel 4, OnePlus 7 од следната година. Самиот екран е прилично пластичен и со оглед на тоа дека до моментот на појавување на пазарот има уште време, најверојатно производителот ќе го замени со пофлексибилен и поквалитетен екран, интересен за корисниците.
Покрај одличниот процесор, FlexPai ќе биде понуден со 6 и со 8 gb рам меморија и 128, 256 и 512 gb на внатрешна меморија за складирање на податоци.
Со опцијата Ro-charge од нула до комплетно полнење на батеријата ќе биде потребен само еден час. Телефонот ќе биде опремен со предна камера од 16 мегапиксели и заадна камера од 20 мегапиксели со телефото леќа.
Софтверскиот дел на преполовување на екранот функционира добро.
Генерално FlexPai е добар телефон и цената што е препорачана за стартот на продажбата е 1300 долари, но таа ќе расте во зависност од меморијата.
https://youtu.be/ZjdGhHLQIH4
 

Претходна Привлечноста е многу повеќе од физичкиот изглед
Следна Ни Aston Martin не остана имун на SUV трендот

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!