Rolls-Royce Ghost Zenith – врвот на автомобилскиот луксуз

Британската автомобилска компанија Ролс-Ројс го претстави претставникот на ограничената колекција Zenith.

Ghost Zenith ја следи традицијата на претходно прикажаниот Phantom Zenith.

Според изјавите на призводителот, Ghost Zenith изобилува со новитети кои го одвојуваат од стандардната верзија на Rolls-Royce Ghost. Промените на дизајнот се инспирирани од концептот 200 EX од 2009 година. Ghost Zenith доби уникатна скулптура на ролс-ројс на хаубата на кое е изгравирано името на моделот.

Rolls-Royce Ghost Zenith ќе има само 50 члена. Секој од нив ќе биде уникатно гравиран и различен.

Автомобилот ќе биде достапен во стандардна и продолжена верзија. Ќе го движи 6,6-литрен V12 мотор со турбополнач.

Се очекува цената да биде над 200 000 фунти.

Претходна Fingerhakeln – интересно натпреварување од Баварија
Следна Vika Levina

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!