Range Rover со погон на 6 тркала

T.Fotiadis Design е компанија која во светот е позната како производител на луксузни јахти. Сепак за потребите на своите богати клиенти реши да создаде луксузно возило кое кога неговите богати сопственици ќе се укотват со своите јахти на некое од пристаништата во светот имаат репрезентативно возило за разгледување.
SLT (SuperYaht Land Tender) во суштина е преработен Range Rover на кој му се додадени уште две тркала за поголем луксуз. Опременоста и техничките карактеристики се како за сите луксузни модели на Range Rover.
Го претставија својот SLT на Monaco Yaht Show и производството се очекува наскоро да започне.

 

Претходна Bugatti изработи велосипед
Следна Voyager – чевли што се загреваат преку мобилен

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!