Porsche Tequipment претстави покривен шатор за две лица

Кровниот шатор на Porsche ќе биде достапен од ноември, а ќе може да се постави на купе верзијата на моделот 911, теренците Macan и Cayenne, Panamera и Taycan.

Не е вообичаена глетка да се види тркачки спортски автомобил со покривна кутија, а уште поретко е да се види таков со покрив кој кога ќе се отвори се претвора во простор за живеење/спиење.

Како и да е, во одделот за опрема на Porsche решија да го прошират асортиманот од богатата понуда на дополнителна опрема со покривен шатор што може да се постави на повеќето модели на Porsche, вклучувајќи го и 911.

Во Теквипмент велат дека за поставување шатори не се потребни надолжни носачи на покривот, кои горе-долу станаа дел од стандардната опрема на теренците.

Расположливиот простор во шаторот со интегрирани душеци (наскоро и со загреани ќебиња) чија форма потсетува на изгледот на телото на моделот 911 е доволен за двајца возрасни, а материјалот од кој е направен може да се користи во сите сезони.

Шаторот, за кој треба да одвоите 4.980 евра, ќе се најде во продажба од ноември, ќе се нуди во две комбинации во две бои и не е наменет да се монтира на верзиите GT, Cabrio и Targa на Porsche 911.

Претходна Најбрзиот електричен глисер во светот
Следна Позата во секс која мажите прво ја отфрлаат, а потоа ги оставаат без зборови

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!