Oppo Find X5 Pro претставен преку серија видеа

Oppo во Барселона претстави исклучително интересен телефон наречен Oppo Find X5 Pro. Претставен е преку серија видеа, кои ги истакнуваат неговите најголеми предности.

Како што знаете, Oppo е бренд многу близок до OnePlus, така што нивните телефони имаат многу заедничко. Така, можете да најдете многу сличности помеѓу OnePlus 10 Pro и овој нов телефон Oppo Find X5 Pro.

Нив ги поврзува една од најважните карактеристики на модерен телефон, а тоа е екранот. Двата модели имаат 6,7-инчен LTPO2 AMOLED екран во QHD + резолуција со стапка на освежување од 120 Hz, дупка за селфи камера на екранот и читач за отпечатоци подолу. Рамката е исклучително тенка, така што Find X5 Pro изгледа многу привлечно.

Се напојува со Snapdragon 8 Gen1 со до 12 GB RAM и до 512 GB меморија за податоци и батерија од 5000 mAh под керамичка обвивка на задната страна.

Задниот дел носи три камери, кои би требало да бидат уште подобри од оние на задната страна на братучед OnePlus 10 Pro. Тие се состојат од два 50MP, главниот со OIS и ултра широк агол. Има и телефото камера од 13 MP за 2X оптички зум. Овде е имплементирана и калибрацијата на бојата Hasselblad.

Она што му недостига на OnePlus 10 Pro е чипот за обработка на фотографии MariSilicon X, кој може да донесе предност во подобри фотографии и видео во тешки услови.

Oppo сега објави серија видеа, кои откриваат детали за дизајнот, издржливоста и навидум моќните камери на водечкиот телефон Oppo Find X5 Pro. Кога ќе ги погледнете, веројатно ќе сакате да го видите овој телефон и во оваа област.

Претходна Samsung Electronics поседува најмногу патенти во светот
Следна Red Hot Chili Peppers – Black Summer

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!