Opel Zafira изгледа одлично по „магијата“ на Ирмшер

Германскиот тјунер Irmscher реши да го подобри изгледот на Opel van Zafira и новата креација ја нарече Black Phantom 2.0.

Irmscher ќе произведе само 100 примероци од модифицираната Zafira, која на прв поглед се разликува од стандардната во мат црна боја одговорна за подраматичен изглед. Контрастот го создаваат златните детали на предниот браник, предната маска како и на страничните профили. Клиентите кои не сакаат златни детали можат да ги добијат во црвено.

Ирмшер избра комплет црни бандажи од 20×8,5 инчи Hydra Star, за кои тој тврди дека и овозможуваат на Zafira да вози како на шини.

Другите промени вклучуваат нов спојлер на предните усни и редизајнирани странични здолништа кои изгледаат поспортски од стандардните, а има и малку поинаков заден браник.

Ова не е прв пат Ирмшер да работи на Zafira, бидејќи во јули 2020 година понуди пакет подобрувања за комбето, вклучувајќи додатоци за каросеријата, предни и задни браници, нови странични прегради и 20-инчни тркала. Исто така, понуди голем број подобрувања во внатрешноста, како и компоненти како што се печки, мијалници, фиоки, столици и друго.

Претходна Корчагинци во МНТ одржаа лекција по хуманост
Следна Првите снимки на универзумот од европскиот вселенски телескоп Еуклид

Награден напис

Римац Невера постави нов брзински рекорд за возење во рикверц!

Откако последователно соборуваше светски рекорди, Римац Невера сега почна да се менува. Хиперавтомобилот Rimac Nevera, …

Првите снимки на универзумот од европскиот вселенски телескоп Еуклид

Европскиот вселенски телескоп Еуклид денеска ги објави своите први снимки, откривајќи блескава маглина во облик …

Don`t copy text!