Opel најавува повлекување на моделите Adam, Karl и Cascada

Управата на автомобилскиот гигант Opel излезе со информација дека до крајот на 2019 година поради реструктурирање во производството, од понудата ќе ги повлече моделите Adam, Karl и Cascada. Како компензација на повлечените модели до 2020 година се очекува појавување на 8 нови модели, меѓу кои ќе бидат и редизајни на некои од актуелните модели.
Исто така се најавува појавување на нова генерација на моделите Vivaro и Corsa, хибридна верзија на Grandland X и Corsa, и наследникот на актуелниот Mokka X.
Навестуваат дека до крајот на 2020 година на пазарот треба да се појават 4 електрични модели, а до 2024 година секој нивен сериски автомобил треба да има електрична верзија.


Претходна Направете детска изложба во својот двор
Следна Samsung Galaxy A9, првиот смартфон со 4 задни камери

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!