OnePlus 10T 5G ќе пристигне во август, ќе се продава и во Европа

По претставувањето на моделот OnePlus 10 Pro претходно оваа година, OnePlus најави нов предводник.

Станува збор за уредот OnePlus 10T 5G, кој ќе биде претставен на 3 август во Њујорк. Клучната продажна точка на паметниот телефон ќе биде најновиот процесор на Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 Mobile Platform, кој ветува побрзи и подолготрајни предводници на Android благодарение на 10 проценти подобрување во брзината на обработка на податоци, како и намалување на потрошувачката на енергија за 30 проценти.

Уредот ќе работи со OxygenOS 13 базиран на Android 13. Освен најновите способности на Android, OnePlus се очекува да воведе подобрувања за персонализација на интерфејсот и многу повеќе.

OnePlus 10T 5G ќе се продава во САД, Европа и во светот. Засега нема детали за спецификациите и цените, а презентацијата е закажана за 3 август.

Претходна The Weeknd – Blinding Lights
Следна Продукти кои се одлична замена за лебот

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!