Note 9 во најава

Остануваат уште три седмици до терминот кога Самсунг ќе го претстави новиот модел Note. Но како и со поголемиот дел од производителите на мобилни уреди, така и со Самсунг мистериозно, или не, протекоа фотографии од сеуште не прикажаниот Note. наводните тајни фотографии од Note откриваат дека баш и не се разликува многу од неговиот претходник. На фотографиите исто така се гледа дека сензорот за отпечатоци на прсти кај Note 9 е сместен веднаш под задната камера, а со тоа би требало да е полесно користењето на сензорот.настанот на кој ќе се претстави новиот Note ќе се одржи на 9-ти август во Њујорк, кога ќе ги дознаеме и официјалните спецификации на моделот на Самсунг.

Претходна Новиот сензор од 48 мегапиксели на Сони
Следна Излезе новиот трејлер за филмот Боемска Рапсодија

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!