Nokia X7 – елита за економска цена

Нокиа под закрила на HMD Global, во Кина го претстави моделот X7. Мобилен телефон кој за ниска цена нуди перформанси и карактеристики на телефоните од водечките класи.
Има екран со големина 6,2 инчи, дизајн на екранот според актуелните стандарди, засечен, со full HD резолуција. Процесор Snapdragon 710, интерна меморија со 64 или 128 gb, и рам меморија од 4 или 6 gb. За напојување користи батерија со 3500 mAh, а има две задни камери со 12 и 13 mp, додека предната камера е со 20 mp.
Оперативниот систем на овој модел е Android 8.1, но ќе ги добие сигурносните закрпки Android One. Со сигурност ќе има можност за надградба на Android 9 Pie.

 

Претходна Porsche Panamera GTS
Следна Нова димензија на луксуз со BMW X7

Награден напис

Apple патентираше нова верзија на iPod

Apple неодамна поднесе барање за патент за уред многу сличен на iPod. Уредот е наменет …

Valve развива нова Counter-Strike игра, која се очекува наскоро

Поминаа повеќе од десет години од објавувањето на Counter-Strike: Global Offensive, а сега Valve се …

Don`t copy text!