Nokia X7 – елита за економска цена

Нокиа под закрила на HMD Global, во Кина го претстави моделот X7. Мобилен телефон кој за ниска цена нуди перформанси и карактеристики на телефоните од водечките класи.
Има екран со големина 6,2 инчи, дизајн на екранот според актуелните стандарди, засечен, со full HD резолуција. Процесор Snapdragon 710, интерна меморија со 64 или 128 gb, и рам меморија од 4 или 6 gb. За напојување користи батерија со 3500 mAh, а има две задни камери со 12 и 13 mp, додека предната камера е со 20 mp.
Оперативниот систем на овој модел е Android 8.1, но ќе ги добие сигурносните закрпки Android One. Со сигурност ќе има можност за надградба на Android 9 Pie.

 

Претходна Porsche Panamera GTS
Следна Нова димензија на луксуз со BMW X7

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!