Motorola го претстави предводникот Moto Razr 2022

Станува збор за нов смартфон на преклопување кој го задржал препознатливиот дизајн со шарка и доаѓа со подобрен екран, две камери и врвен процесор.

Уредот доби екран од 6,7 инчи како неговиот претходник, но сличностите завршуваат тука бидејќи се работи за нов OLED панел со подобра шарка, што резултираше со целосно затворање при превиткување. OLED екранот поддржува HDR10+, додека стапката на освежување е 144Hz. Исто така, Motorola се ослободи од „чудниот“ заб и ја постави предната камера од 32 MP во мал исечок.

Оваа камера навистина не може да се нарече селфи камера бидејќи селфи фотографиите веројатно ќе се прават со задната двојна камера во комбинација со надворешниот OLED екран од 2,7 инчи кој остана непроменет.

Корисниците ќе имаат главна камера од 50 MP со оптичка стабилизација на сликата идентична со онаа на моделите Edge 30 Pro и S30 Pro, заедно со ултра широка камера од 13 MP.

Она што е важно да се истакне е фактот дека уредот се напојува од водечкиот процесор Snapdragon 8+ Gen 1.

Смартфонот поддржува снимање RAW, користи интерфејс MyUI 4.0, звучници со поддршка за Dolby Atmos и многу повеќе.

Moto Razr може да се нарача преку кинескиот сајт и тоа само во црна боја. Цената на верзијата со 8/128 GB конфигурација е 890 долари, за 8/256 GB треба да платите 965 долари, додека најскапата верзија од 12/512 GB чини 1.085 долари.

Претходна Audi подготвува неколку нови модели, меѓу кои и Q9
Следна Кој тип на мажи пружа најдобри оргазми

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!