Mi 10 на Xiaomi – светски лидер на паметни телефони во 5G ерата

Xiaomi Mi 10 го револуционизира начинот на којшто снимавме фотографии и видеа досега. Четирите задни камери, опремени со примарен сензор за 108 MP, секундарниот сензор со широк агол од 13 MP, макро леќи со 2 MP и длабок сензор од 2 MP, обезбедуваат крајна комбинација на истовремено портретирање на bokeh и длабоки, живописни крупни кадри.

Покрај тоа, четирите задни камери ви овозможуваат да снимате видео во резолуција од 8K со 30 фрејмови во секунда. За да се обезбеди непобедливо совршенство на фотографијата и видеото, Xiaomi им го стави на располагање на корисниците користењето на режимите за снимање AI 2.0, Night, ShootSteady и Vlog, истовремено обезбедувајќи ефекти на AI Beautify и AI Makeup за предната камера од 20 MP.

Mi 10 ќе им даде на своите корисници посебна можност да уживаат во заоблениот AMOLED дисплеј од 6,67 инчи , што претставува околу 92,4% од 5.000.000: 1 област за контраст на бои. За да се обезбеди максимална безбедност на уредот, Xiaomi го преклопи телото на кутијата Mi 10 со Gorilla Glass 5 заштитен слој и 3D стакло од сите страни.

Кралот на ерата на паметните телефони од 5G е придвижуван од моќен процесор Qualcomm Snapdragon 865 кој ќе им овозможи на корисниците со еден клик поврзување во идната 5G и Wi-Fi 6, додека системот за ладење VC Liquid Cooling овозможува неговите термо-матрични сензори никогаш да не го загреваат уредот. Mi 10 поддржува брзо жично и безжично полнење од 30W, така што ако е жичен, уредот ќе биде подготвен за употреба во рок од 69 минути, додека безжично полнење ќе трае 56 минути. Дополнителната издржливост на уредот е обезбедена со батерија од 4.780 mAh што ќе му овозможи на Mi 10 да преживее цели 2 дена без полнење.

Претходна Пронајдена и реставрирана легендарната Lancia Aurelia B20GT
Следна Како да се детоксифицирате по велигденските празници

Награден напис

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Како Роналдо ги решава проблемите

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо реши да направи нов деловен потфат купувајќи ја медиумската компанија Кофина …

Don`t copy text!