Mercedes-Benz G-Class (2019) ги руши законите на физиката

Уште од 1979 година Mercedes-Benz G класата е синоним за изглед, луксуз и ултимативен теренец. Се вели дека не постои терен што не може да го совлада.

Промотивниот спот “Stronger than gravity” е снимен во Аргентина, на браната Пунта Негра.

Погледнете го видеото и уверете се дека се што е кажано за Mercedes-Benz G-Class е вистина.

https://youtu.be/RTikwjBm4OM

Погледнете го видеот за процесот на снимање на видеото.

https://youtu.be/wi273-7jjIU
Претходна Spacex успешно го тестираше топлотниот штит за леталото Starship
Следна Porsche Taycan Cross Turismo пристигнува во 2020 година

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!