Mercedes-Benz G-Class (2019) ги руши законите на физиката

Уште од 1979 година Mercedes-Benz G класата е синоним за изглед, луксуз и ултимативен теренец. Се вели дека не постои терен што не може да го совлада.

Промотивниот спот “Stronger than gravity” е снимен во Аргентина, на браната Пунта Негра.

Погледнете го видеото и уверете се дека се што е кажано за Mercedes-Benz G-Class е вистина.

Погледнете го видеот за процесот на снимање на видеото.

Претходна Spacex успешно го тестираше топлотниот штит за леталото Starship
Следна Porsche Taycan Cross Turismo пристигнува во 2020 година

Награден напис

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Audi RS7 од Power Division забрзува подобро од Veyron

Сегашниот Audi RS7 Sportback послужи како основа за еден од последните екстремни проекти на полската …

Don`t copy text!