Lenovo Z5s и официјално со Snapdragon 710 процесор и тројна задна камера

Како што беше најавувано, а сега веќе и официјално, новиот модел на Lenovo со ознака Z5s ќе биде опремен со Snapdragon 710 процесор и ќе има тројна задна камера.
Lenovo Z5s со ознака L78071 ќе биде со 4 или 6 gb рам меморија и со 64 или 128 gb внатрешна меморија. За пофалба е LTPS екранот со 6,3 инчи и FHD+ резолуција, кој работи на 12о Hz.
Lenovo Z5s има предна селфи камера од 16 mp со отвор на бледата од f/2.0 и задна тројна камера од 16 mp и f/1.8 + 8 mp и f/2.4 , додека третата камера е со 5 mp за bokeh ефекти.
Опремен е и со два стерео звучника. А за напојувањето е задолжена батерија од 3300 mAh.
Куќиштето на телефонот е стаклено, а рамката е метална. Подржува 4D U-touch, и работи на ZUI10 интерфејсот на Lenovo, кој се базира на оперативниот систем Android Pie 9.0.

Претходна Тест на издржливост на сопирачките на Bugatti Chiron
Следна Што прави Жозе Мурињо по отказот од Манчестер Јунајтед

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!