Land Rover Defender во изменето издание

Германскиот тјунер Lumma Design си поигра со Land Rover Defender и направи импресивна промена.

Проектот наречен Lumma Design CLR LD има продолжени лакови на тркалата за 40 mm под кои се наоѓаат алуминиумски тркала Lumma достапни во големини од 19 до 23 инчи, а со нив доаѓаат и гуми на според спецификација на клиентот.

Тјунерот подготви нов преден спојлер, маска на ладилникот, прагови и заден браник, а сите компоненти се изработени од полиуретанска пластика, на покривот има дополнителни светла што го потенцираат „теренскиот карактер“ на возилото.

Дифендерот доби големи вшмукувачи на воздух странично, спортски издувен систем и изменета суспензија, а растојанието од земјата е поголемо за 30 мм.

Измените вклучуваат и анодизирани алуминиумски педали, подни душеци обележани со Lumma и внатрешна кожа Lumma.

Цената на модификациите сè уште не е позната.

Претходна Barrington Pheloung – Theme From ‘Inspector Morse
Следна Неколку чекори што ќе им го олеснат оргазмот на жените

Награден напис

Римац Невера постави нов брзински рекорд за возење во рикверц!

Откако последователно соборуваше светски рекорди, Римац Невера сега почна да се менува. Хиперавтомобилот Rimac Nevera, …

Првите снимки на универзумот од европскиот вселенски телескоп Еуклид

Европскиот вселенски телескоп Еуклид денеска ги објави своите први снимки, откривајќи блескава маглина во облик …

Don`t copy text!