Kои пози најлесно ги доведуваат жените до оргазам

Најдобрите позиции за секс најчесто се и наједноставните. За да се доведе жена до оргазам не треба да се биде експерт за камасутра или да се применуваат специјални техники.

Трите најпознати, најкористени и позиции кои најлесно може да ја доведат жената до оргазам, се мисионерската, т.н. “doggy” и позата “каубојка”, кога жената има комплетна контрола на движењата.

  • Каубојка. Оваа позиција ја сакаат и мажите и жените. Тоа е позиција во која жената има комплетна контрола на движењата, на темпото и на длабочината на пенетрацијата, со што најдобро и најлесно може да доживее оргазам. Мажите ја сакаат оваа поза поради можноста да ја гледаат својата партнерка и воедно да ги стимулираат нејзините гради.
  • Кучешка поза (doggy). Пенетрацијата од задната страна овозможува врвот на пенисот да достигне до цервиксот, кој е исполнет со многу нервни завршетоци кои жената ја доведуваат до оргазам.
  • Мисионерска поза. Оваа поза овозможува најголема интимност меѓу партнерите, затоа што можат се гледаат во очи, и се остварува максимален контакт кожа со кожа. На овој начин дополнителна стимулација е триењето на делот околу вагината и клиторисот, со што полесно се постигнува оргазам.
Претходна Pipistrel Alpha Electro – електричен авион со кој патување од 160 километри чини 5 долари
Следна Фернандо Торес ја заврши својата фудбалска кариера

Награден напис

Позата во секс која мажите прво ја отфрлаат, а потоа ги оставаат без зборови

Истражувањата покажаа дека луѓето кои се во долга врска и испробуваат различни сексуални пози имаат …

Која е тајната за долг и исполнет сексуален живот?

Откако ќе помине почетната фаза на возбуда за новиот партнер, паровите обично наидуваат на проблеми …

Don`t copy text!