Jaguar F-Pace доработен од Lister достигнува 322 km/h

Долгогодишната компанија која се занимава со доработка на возилата на Jaguar, Lister Motor Company, како свој најнов проект го имаше Jaguar F-Pace.
Проектот има наслов LFP. Моделот што го доработија е со препознатлива “british racing” зелена боја со жолти детали, а внатрешноста е перфетктна.
Од Lister Motor Company не ги објавија деталите за доработениот модел, но сепак некои детали се познати. Максималната брзина која може да ја достигне нивниот проект е 322 km/h благодарение на петлитарскиот мотор со суперполнач и силата од 670 ks. Забрзувањето од 0-100 km/h е за само 3,6 секунди.
Цената на овој преработен кросовер почнува од 158.000 евра и ќе бидат изработени само 250 примероци.

Претходна За што се може да се искористи талогот од испиеното кафе?
Следна Од скелет на праисториски гуштер до робот што се движи

Награден напис

Mercedes-Benz Sprinter трансформиран во луксузна канцеларија

Познатата тјунинг куќа Klassen го претвори Mercedes-Benz Sprinter во луксузна мобилна канцеларија која е опремена …

Маестралниот Верстапен славеше во Мајами

Холандскиот возач Макс Верстапен славеше на Големата награда на Мајами во петтата трка од сезоната …

Don`t copy text!