Irmscher подготви визуелни подобрувања за Fiat 500C

Irmscher е познат по тјунингот на моделите на Opel, но германската компанија неодамна ја покажа својата љубов и кон Fiat, вклучувајќи го електричниот модел 500 и комбињата Ulyysse/Scudo. Сега тој ја покажа својата магија на Fiat 500C.

Тјунерот ја ограничи својата верзија на Fiat 500C на 200 примероци и го нарече Sail by Irmscher. Првиот примерок на специјалниот модел беше произведен во фабриката Irmscher за Autohaus König Group во Ремшалден. Најзабележлива промена се 17-инчните Turbo Star бандажи со десет краци.

Бежовите детали на бандажите одговараат на убавините на решетката и профилот со натпис Irmscher. Тие исто така одговараат на мекиот покрив, кој е во контраст со темно сината боја на каросеријата и затемнетите задни стакла. Во оваа конфигурација ќе бидат произведени 200 примероци на моделот Fiat 500C Sail by Irmscher.

Ентериерот сега располага со централен потпирач за раце, нови патосници, нови потпирачи за глава обложени со кожа со натпис Sail Edition, како и нумерирана плоча за да ве потсети дека ова е модел со ограничено издание.

Sail by Irmscher се базира на најдобриот пакет опрема DolceVita, кој е богато опремен. Тој е придвижуван од 1.0-литарскиот FireFly трицилиндричен мотор со блага хибридна технологија, кој беше претставен во 2020 година и сега е единствената опција за погон во Европа. Овој мотор развива 69 КС и вртежен момент од 92 Nm.

Како и стандардниот модел 500, кабриолетот со мек покрив 500C постои долго време. На пазарот е од 2009 година, фејслифтот пристигна во 2016 година, а благ хибриден погон доби во 2020 година. Иако целосно новиот електричен 500C е во продажба од минатата година, Fiat сепак го нуди стариот 500C како поевтина алтернатива, додека неговите специјални изданија се обидуваат да го задржат вниманието на купувачот.

Претходна Take Me Home, Country Roads – Southern Raised
Следна Погба го повреди коленото, го пропушта стартот на сезоната

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!