Huawei Y6s со поголема интелигенција и обновен дизајн

Huawei во Македонија веќе го нуди најновиот модел на популарната серија Y во најприфатливата класа на паметни телефони, со двојно јадро и Android – Huawei Y 6s. Моделот има 6,09-инчен HD дисплеј, засилен со помоќни перформанси и поголема меморија – 3 GB RAM и 32 GB ROM, плус дополнителен слот за мемориска картичка. Исто како и неговите претходници, Y 6s нуди сигурни перформанси кои обезбедуваат справување со секојдневните задачи, како и со мобилни игри и фотографија. Новиот свеж дизајн има дебелина на телото од 8 мм и две класични бои – Starry Black и Orchid Blue.

Вашиот ден во вашиот смартфон

Ако сте загрижени за тоа колку меморија имате на вашиот телефон, може да бидете сигурни затоа што Huawei Y 6s нуди 3 GB RAM меморија, 32 GB меморија и слот за мемориска картичка што може да додаде уште 512 GB за повеќе фотографии, видеа, музика и друго што ја отсликува личноста и карактеристиките на твоето време. Споредено со повеќето телефони со ниска моќност кои имаат само 2 GB RAM меморија, Huawei Y 6s извршува потешки задачи со помало доцнење.

8-јадрен процесор + EMUI 9.1: модерен производ по достапна цена

Huawei Y 6s има импресивен софтвер и хардвер за својата класа. Тој нуди нов 8-јадрен процесор, со надградени големи јадра од 2,3 GHz кои се контролирани од интелигентниот систем EMUI 9.1, што дава можност за извршување најразлични активности без прекини. Телефонот ги отстранува кеш датотеките и несаканата датотека на многу паметен начин и автоматски го дефрагментира уредот. Веднаш штом вашата меморија се спушти под 30 %, системот ве потсетува да ги избришете непотребните датотеки за оптимални перформанси. EMUI 9.1 исто така нуди навигација преку гестови за полесна контрола.

Атрактивен дисплеј што му помага на видот

Huawei Y 6s има 6,09-инчен HD дисплеј со резолуција од 1560х720. Неговата предна камера, сензорот за околина и супер тенок приемник се сместени во мал дел, давајќи поголем сооднос на екранот со телото до речиси 90 %. Y 6s нуди исклучително пространо визуелно искуство, режим на удобност за окото и е сертифициран за TÜV Rheinland, за намалување на оптоварувањето на очите со сина светлина и интелигентно прилагодување на температурата на бојата и осветлувањето на екранот.

Главна камера од 13 MP и селфи од 8 MP

Главната камера на Huawei Y 6s е 13 MP и испорачува кристално чисти слики со висока резолуција. Леќите f/1.8 зафаќаат до 50 % повеќе светлина од стандардната f/2.2 леќа на повеќето телефони во опсегот на прифатлива цена. Да се ​​дозволи повеќе светлина на сензорот значи појасна и подобра слика при слаба осветленост.

Предната селфи камера има резолуција од 8 мегапиксели и го потенцира предметот дури и во неповолни услови за снимање, благодарение на светлината што доаѓа од екранот.

Huawei SuperSound: аудио на максимум

И покрај својата компактна големина, Huawei Y 6s нуди извонреден аудио звук во сите можни сценарија. Технологијата на Huawei SuperSound му овозможува на звукот на звучникот да достигне 6 децибели, особено што квалитетот на звукот е под влијание на повисоки нивоа на волумен. Дизајнот на аудио системот помага да се зголеми богатиот звук со богат бас и софистициран алт што не го иритира слухот.

Huawei Y 6s е опремен со надворешна батерија од 3020 mAh (типична вредност), а технологијата за заштеда на енергија AI го продолжува траењето на батеријата повеќе отколку што очекувате. Личните информации се заштитени благодарение на технологијата на препознавање на лицето и идентификација на отпечатоци. Опцијата Face Unlock интелигентно ја зголемува осветленоста при слаби услови за да го препознае вашето лице.

Цени и достапност

Huawei Y 6s се нуди во салоните на Македонски Телеком по цена за крајниот потрошувач од 9.999 денари, како и во продажните места на Нептун по HaPPy цена од 9.990 денари, односно редовна цена од 11.499 денари.

Претходна Јаткастите плодови ја зголемуваат плодноста и го подобруваат сексуалниот живот на мажите
Следна Alex Christensen & The Berlin Orchestra – Sandstorm

Награден напис

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Мистериозно кинеско летало

Кинеското вселенско летало без екипаж се врати на Земјата откако помина 276 дена во орбитата. …

Don`t copy text!