Huawei P50 Pro: Извонредност што ги надминува очекувањата

По многу долго чекање, Huawei конечно официјално го претстави моделот Huawei P50 Pro за европскиот пазар.

За разлика од претходните модели, Huawei P50 Pro доаѓа со Kirin 9000 чип, опремен со 8GB RAM и 256GB внатрешна меморија која може да се прошири со наномемориски картички. Едноставно кажано, овој моќен уред е првиот систем на камера со двојна матрица и им овозможува на сите ентузијасти да снимаат фотографии на професионално ниво и да ги доловат сите бои и детали од реалноста.

При дизајнирањето на смартфонот Huawei P50 Pro, Huawei се потруди да му го покаже на светот во сите негови вистински бои. Имено, Huawei XD Optics обезбедува подобра прегледност на фотографиите на паметен телефон, додека надградениот механизам за обработка на слики Huawei XD Fusion Pro помага да се репродуцираат сеопфатни детали за сликата. Матрицата на главната камера ви го прикажува светот на вистинските бои, а матрицата SuperZoom може да снима слики со прекрасна јасност, одблиску или далечни, широки или одблиску.

Автономијата на батеријата, но и брзината на нејзиното полнење се еден од најважните фактори кога се одлучувате да купите паметен телефон, бидејќи сите знаеме колку ни значи во ова бурно темпо да имаме батерија на која ќе можеме да се потпреме дури и после ден на интензивна употреба. Huawei P50 Pro доаѓа со незаменлива литиум-полимер батерија со капацитет од дури 4.360 mAh, што значи дека може да сметате на до 2 дена постојано работење на вашиот P50 Pro.

Huawei P50 Pro се покажа како логична надградба на минатогодишниот модел, што го прави многу интересен со голем број атрактивни карактеристики. Како што се очекуваше, Huawei P50 Pro носи многу клучни и посакувани предводнички карактеристики како што се атрактивен дизајн и врвни хардверски спецификации, но она што го прави овој паметен телефон да се издвојува е дефинитивно камерата. Тоа е стара приказна, а веќе би можеле да ја кажеме традиционалната која Huawei внимателно ја негува, а тоа е дека секогаш ја креваат границата за нијанса над конкуренцијата кога се камерите во прашање.

Генерално, Huawei P50 Pro е смартфон кој е речиси совршено уреден во поглед на дизајнот и хардверот. Отворете се, гледајте и уживајте!

Претходна Ланзанте го „скалпираше“ McLaren P1, ќе произведе пет примероци Spider
Следна Реал Мадрид по 19 години го менува спонзорот на автомобили

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!