Huawei претстави уште еден телефон на преклопување

Huawei претстави нов телефон на преклопување за кинескиот пазар кој е ривал на серијата Galaxy Flip на Samsung.

Станува збор за моделот , кој е достапен во неколку бои, а кој е нешто послаба верзија на минатогодишниот смартфон P50 Pocket. Направен е компромис во случајот со процесорот и камерата за да се задржи цената на околу 800 евра, додека основната цена на Galaxy Z Flip 4 на Samsung на кинескиот пазар е 1.000 долари.

Huawei Pocket има дизајн на преклопување со шарка и се преклопува на мал квадрат. Изгледа слично на Galaxy Z Flip 4, но однадвор има два големи кругови, едниот со тројна камера, а другиот со надворешен екран кој го прикажува времето и претстојните известувања. Овој екран може да се користи и кога правите селфи фотографии за најдобра можна снимка.

Смартфонот доби внатрешен OLED екран од 6,9 инчи, како и надворешен екран од 1,04 инчи на задниот панел. Има главна камера од 40 MP и ултра широка камера од 13 MP. Исто така, предниот и центарот е камера од 10,7 MP. Уредот се напојува со процесор Snapdragon 778G, што значи дека е ограничен на LTE конекција.

Продажбата во Кина ќе започне на 10 ноември по цена од 820 долари за верзијата со 128 GB внатрешна меморија или 1.028 долари за верзијата со 256 GB внатрешна меморија.

Претходна Дали знаете кој народ прв тостирал леб?
Следна Abarth 595 и 695 претставени во историско тркачко руво

Награден напис

Kawasaki Ninja ZX-4RR KRT Edition пристигнува во Европа

Kawasaki го подготви моделот Ninja ZX-4RR KRT Edition наменет за ентузијасти кои сакаат атрактивни мотоцикли …

Минатата година Мајкл Џордан заработи 2,5 пати повеќе отколку во целата своја НБА кариера

Легендарниот кошаркар Мајкл Џордан е вистински „магнет за пари“, а во последната година заработи 2,5 …

Забрането е копирање на текст!