Huawei официјално го претстави Y7 Pro 2019

Y7 Pro 2019 е мобилен телефон од средната ниска серија на Huawei, базиран на Qualcomm Snapdragon 450 процесор, со двојна задна камера.
Опремен е со 6,26 инчен HD+ екран во 19:9 размер, осумјадрен Qualcomm Snapdragon 450 процесор, Adreno 506 графика, 3 GB рам меморија и 32 GB внатрешна меморија. Меморијата ќе може да се проширува со користење на SD мемориска картичка до 512 GB. Енергијата ќе му ја дава батерија од 4000 mAh.
Од задната страна опремен е со двојна камера во комбинација на главна од 13 MP и секундарна со 2MP. Селфи камерата е со сензор од 16 MP, а оперативниот систем е 8.1 Орео со комбинација на интерфејсот EMUI 8.2.
Очекуваната цена е 150 евра.

Претходна Набилданиот Suzuki Jimny е најновото изненадување од Сузуки
Следна Колку пати дневно жените помислуваат на секс

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!