Huawei го најави мобилниот со преклоплив екран

Откако во јули се појавија првите најави за можна верзија која ќе биде ривал на склопливиот мобилен од Самсунг, компанијата Huawei  ги направи официјалните чекори со наговестување дека веќе следната година може да се појави нивна верзија на мобилен со преклоплив екран, а кој би бил директен конкурент на Samsung X, најавениот телефон со преклоплив екран од Самсунг.
Од порано од Huawei говореа за потенцијалите на телефоните со преклоплив екран, со оглед на тоа дека кинескиот бренд инвестира огромни средства во 5G мрежата и во нејзините потенцијали. Така што на големо се зборува за преклопливиот телефон кој ќе го искористи максимумот на најновата мрежа.
Во меѓувреме од Huawei ги претставија своите најнови модели на мобилни телефони Mate 20, Mate 20 pro и Mate 20 X.

Претходна Остатоци од праисториска пирана пронајдени во Германија
Следна Porsche 711 Cayman T

Награден напис

Фејсбук ја постигна својата цел. Користи целосно обновливата енергија

Фејсбук соопшти дека ја постигнал својата цел и ги спроведува своите глобални операции користејќи само …

Руската армија вклучи роботски тенкови во новата единица

Уран-9 е нов руски роботски тенк кој е копнено возило дизајнирано за потребите на антитерористичките …

Забрането е копирање на текст!