Hofele HGLE е неофицијалниот Mercedes-Maybach GLE

На стандардниот Mercedes-Benz GLE не му недостасува ништо од опрема и погон, но сега се појави „неофицијалниот Mercedes-Maybach GLE“ и опременоста е на потполно ново ниво.

Тјунинг компанијата Hofele-Design ја претстави својата верзија на средно голем СУВ од Штутгарт, што е навистина импресивно, а го нарекоа Hofele HGLE. Каросеријата е обоено во два тона, а има и масивни фелни. Хромираните детали го прават GLE да изгледа како производ на Maybach. Карактеристичната решетка на ладилникот е прекрасен и единствен додаток на елегантната надворешност.

Внатрешноста е исто така импресивна, тапацирана во кожа Напа и Алкантара која го опфаќа скоро секој дел што може да се допре. На багажниот простор му е даден дрвен поден сјај со алуминиумски детали што изгледа одлично, иако практичноста е дискутабилна.

Со оглед на тоа дека Мејбах нема ГЛЕ, ХГЛЕ може да биде соодветна алтернатива. Цената сè уште не е позната.

Тјунеркиот пакет на Hofele ќе биде достапен за целиот опсег GLE, вклучувајќи го и основниот 300д модел и помоќниот GLE 63 AMG.

Претходна НАСА намерно ќе предизвика судар на сондата ДАРТ со месечината на астероидот Дидимос
Следна Заради корона вирусот сопствениците на TikTok со поголема добивка дури за 130 проценти

Награден напис

Huawei FreeBuds Studio со интелигентно и динамично намалување на бучава и Hi-Fi квалитет

Како дел од глобалната премиера на серијата Mate 40, Huawei Consumer Business Group (BG) ги …

Ви го претставуваме Мекларен Сејбр со моќност од 824 коњски сили, помоќен од моделот Сена

Неодамна објавените шпионски фотографии, како и оние што „протекоа“ во јавноста, беа најава за претстојното …

Забрането е копирање на текст!