Google ја најави новата Pixel серија на лаптопи и таблети

Сите љубители на Pixel серијата на уреди од Google имаат причина за задоволство, бидејќи компанијата ги подготвува новите уреди.

Од Google за The Verge изјавија дека на пазарот ќе пласираат нови таблети и лаптоп компјутери.

Компанијата го реорганизираше својот оддел со назив Create и дел од вработените ги пренасочи во нови оддели за да работат на новите технолошки достигнувања.

На Pixelbook му е потребно освежување за да може рамноправно да се натпреварува со останатите производители.

Во Google продолжуваат да ги развиваат своите claud услуги, вклучително и gaming услугите во соработка со компанијата Stadia.

Претходна Митови што го следат сексот и многумина сеуште веруваат во нив
Следна Едноминутен исечок од најновото продолжение на Avengers за фановите на јунаците од Marvel

Награден напис

Во американските болници, Гугл тестира медицински четбот со вештачка интелигенција

Според The Wall Street Journal, Google веќе ја тестира својата технологија за разговор со вештачка …

Мета подготвува ривал на Твитер

Мета го претстави својот претстоен ривал на Твитер на своите вработени, а изгледот на апликацијата …

Don`t copy text!