Google го откри изгледот на својот Pixel Watch

Google го менува начинот на кој ги претставува своите уреди, а по тизерот за мобилните телефони Pixel 7 и Pixel 7 Pro објавени во мај, сега пристигна и тизерот за Pixel Watch.

Паметниот часовник Google ќе пристигне на 6 октомври, а објавениот официјален тизер го открива неговиот изглед од сите агли и во сите бои во кои ќе биде достапен.

По овој клип, единствената мистерија е големината на кружниот раб. Дизајнот е прилично уникатен и привлечен, но огромната граница (работа) би можела значително да го расипе.

https://youtu.be/_p7v1PTABSU

Што се однесува до нараквицата, таа изгледа модерно, но е „инспирирана“ од дизајнот на Apple.

Се шпекулира дека Pixel Watch ќе чини меѓу 250 и 350 евра со Wi-Fi и Bluetooth конекција или околу 400 долари со LTE функционалност.

Презентацијата на паметниот часовник е закажана за 6 октомври.

Претходна BMW ги откри „воените бои“ со кои се враќа на трките на издржливост
Следна Поради ужасните детали од серијата на Нетфликс, гледачите се предупредуваат да се грижат за своето ментално здравје

Награден напис

Археолозите ја пронајдоа досега најстрашната гробница во Египет

Археолозите неодамна јужно од Каиро открија гробница стара 2.500 години, исполнета со бројни магични изреки …

Carlex претстави одличен рестомод проект заснован на BMW Серија 6

Полската компанија Carlex Design ќе понуди обновено и изменето издание на еден од најубавите модели …

Don`t copy text!