Galaxy Note 20 на Samsung ќе има голем екран и некои карактеристики на S20 Ultra

Samsung оваа година ќе ги претстави Galaxy Note 20 и 20 Plus, а се појавија новитe детали.

Семејството Galaxy Note ќе позајми некои карактеристики од серијата S кои беше претставена во февруари оваа година, а неколку сличности се откриваат со рандери создадени врз основа на познати информации.

Note 20 Plus ќе добие 6,9-инчен екран, како и S20 Ultra, додека стандардната Note 20 ќе има 6,7-инчен екран. Овој пат, Самсунг би можел да ја изостави компактата Галакси Нота од својата понуда, пишува Engadget.

Задниот дел открива дека камерите ќе бидат „сериозни“. Деталите не се познати, но семејството Note ќе има еден или повеќе модули за камера кои се во сопственост на S20 Ultra, вклучувајќи леќи со перископ зум на Note 20 Plus.

Повеќето детали сè уште се обвиткани во мистерија, но Note се очекува да има помалку заоблен дизајн во споредба со уредите од серијата S20. Samsung, исто така, традиционално нуди малку подобри перформанси во споредба со сериите S, така што евентуално повеќе RAM меморија и подобар процесор.

Самсунг изминатите години ги претставуваше Galaxy Note уредите во август, проследено со продажба неколку недели подоцна.

Какво влијание ќе има пандемијата на коронавирус на оваа традиција сè уште не е познато.

Претходна Играта што ја играат дневно 30 милиони луѓе, Microsoft Solitaire прослави 30 години
Следна Киа подготвува мал електричен автомобил со супер цена

Награден напис

Evanescence – Bring Me To Life 

Уживајте во прекрасната музика на нашиот портал и на нашето ново интернет радио. Слушајте музика …

YouTube тестира четбот кој ќе се појавува под клиповите

Видео сервисот YouTube спроведува експеримент кој вклучува нов четбот дизајниран да им обезбеди на корисниците …

Don`t copy text!