Ford v Ferrari – официјален трејлер за филмот што не треба да го пропуштите

Мет Дејмон и Кристијан Бејл е тандемот кој на прекрасен начин го прикажува воздигнувањето на спортскиот автомобил шелби кој ќе се обиде да го достигне ферари.

Мет Дејмон во улогата на Керол Шелби – дизајнер на спортски автомобили и Кристијан Бејл во улогата на Кевин Мајлс – неверојатниот британски спортски возач, го прикажуваат обидот за создавање на спортски автомобил кој треба да влезе во светот во кој е и Енцо Ферари.

Филмот е базиран на вистинска приказна и е во режија на Џејмс Манголд.

Погледнете го трејлерот и видете што ве очекува.

Претходна Најскапиот теренец на светот
Следна Мобилниот телефон има повеќе бактерии отколку рачката на казанчето

Награден напис

Новата мега јахта на Џеф Безос снимена на отворено море чини 500 милиони долари

Новата мега јахта на Џеф Безос е снимена на отворено и чини неверојатни 500 милиони …

Русин уништил Lamborghini Urus за да промовира енергетски пијалок

Јутјубер по име Михаил Литвин снимил како крши Lamborghini Urus вреден повеќе од 250.000 евра …

Don`t copy text!