Ford v Ferrari – официјален трејлер за филмот што не треба да го пропуштите

Мет Дејмон и Кристијан Бејл е тандемот кој на прекрасен начин го прикажува воздигнувањето на спортскиот автомобил шелби кој ќе се обиде да го достигне ферари.

Мет Дејмон во улогата на Керол Шелби – дизајнер на спортски автомобили и Кристијан Бејл во улогата на Кевин Мајлс – неверојатниот британски спортски возач, го прикажуваат обидот за создавање на спортски автомобил кој треба да влезе во светот во кој е и Енцо Ферари.

Филмот е базиран на вистинска приказна и е во режија на Џејмс Манголд.

Погледнете го трејлерот и видете што ве очекува.

Претходна Најскапиот теренец на светот
Следна Мобилниот телефон има повеќе бактерии отколку рачката на казанчето

Награден напис

Пролет со Digipath: одржани бесплатни онлајн работилници за деца

Оваа пролет едукативниот центар „Едуфронт“ организираше серијал од 4 бесплатни, воведни работилници за дигитални вештини …

Научниците со тврдење дека децата кои повеќе личат на својот татко отколку на нивната мајка се многу поздрави

Најважно за секој родител е неговото дете да биде живо и здраво при раѓањето, а …

Don`t copy text!