Ford GT на Mansory изгледа како Batmobile

Уште еден Ford GT е подложен на третман од Mansory, а проектот е уште поимпресивен од претходниот.

Откако Le Mansory беше претставен на крајот на јуни 2020 година, сега пристигна уште еден GT од работилницата на Mansory. Оригиналната сина боја е заменета со црна, а централната црвена линија се протега над каросеријата, а натписот Le Mansory е испишан со црвена боја на праговите и задниот спојлер.

Внатрешноста исто така усвои комбинација од црна и црвена боја, а името на автомобилот е исто така со голема буква и има прагови обложени со Алкантара.

Германскиот тјунер подготви и специјален комплет за каросерија со карбонски влакна што му дава на GT 5 см пошироки браници, двоен отвор за покрив, масивен дифузер, издувен систем со три цевки и сосема нови светла, а сега има и нови 21-инчни бандажи ,

Сите овие модификации се придружени со зголемување на моќноста така што 3.5-литарскиот твин-турбо V6 мотор развива 700 КС и 840 Nm вртежен момент, што е повеќе за 53 КС и 95 Nm во споредба со стандардната верзија. Максималната брзина е зголемена на 354 км на час.

Претходна Mahmut Orhan & Ali Arutan – In Control feat. Selin
Следна За Хјундаи Земјата не е доволна. Нивното возило TIGER е наменето и за истражување на други планети

Награден напис

Болдвин и Мадсен потпишаа, а со Моника Белучи преговара за учество во продолжението на „Јужен ветер“

Вилијам Болдвин ќе глуми во втората сезона на серијата „Јужен ветер“, а преговорите со Моника …

Хенеси го испорача првиот Venom F5, и тврдат дека достигнува 500 km/h

Четири години по премиерата на концептниот модел, тексашката компанија Hennessey го испорача првиот примерок од …

Забрането е копирање на текст!